BeREADY

Opakované neúspěchy při umělém oplodnění mohou představovat pro pár snažící se o miminko obrovskou zátěž. Přesto, že pár prošel řadou testů a z genetického hlediska přenosu embrya nic nebrání, může se stát, že se uchycení embrya opakovaně nedaří. Problém může způsobovat děložní sliznice, která nemusí být na transfer dostatečně připravena.

Endometrium hraje zásadní roli
Endometrium neboli děložní sliznice se nachází v nejvnitřnější části děložní stěny. Je tedy klíčovým faktorem pro úspěšné otěhotnění. Období menstruačního cyklu, kdy je endometrium v optimálním stavu pro uchycení a uhnízdění embrya se nazývá implantační okno. Tento krátký časový úsek bývá přibližně 19. až 21. den běžného menstruačního cyklu. U cyklů s hormonální léčbou bývá endometrium připravené na uhnízdění po pěti dnech od prvního podání progesteronu.

Růst sliznice je však jak v přirozeném, tak v hormonálně řízeném cyklu individuální. Ovlivňovat jej mohou fyziologické vlastnosti sliznice i její vnímavostí vůči lékům. Až 35 % žen má tak toto implantační okno posunuté.

Co je test beREADY a komu je určený? 
Na základě analýzy vzorku stěru z dělohy určí test beREADY vaše individuální implantační okno a díky tomu stanoví optimální čas pro embryotransfer. Test je určen všem ženám, u kterých bylo při léčbě metodami asistované reprodukce získáno malé množství embryí či u nich dochází k opakovaným selháním implantace embrya. Výsledky testování jsou k dispozici do 14 pracovních dnů. Transfer embrya je proto možné provést bez odkládání již v následujícím cyklu.

Jaký je rozdíl mezi testem beREADY a EndomeTRIO?
EndomeTRIO je komplexní vyšetření, které z jednoho vzorku děložní sliznice provádí současně tři testy. Kromě stanovení implantačního okna analyzuje také bakteriální rovnováhu endometria a odhalí bakterie způsobující chronický zánět. Test beREADY oproti tomu stanovuje pouze implantační okno a proto může nabídnout nižší cenu.

Další metody testování zralosti Endometria

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci

A udělejte první krok na vaší cestě za miminkem. Lékař s vámi probere vše, co vás zajímá, a navrhne další postup.

Brno, Studentská 812/6

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-18 hodin.

Pohotovost +420 602 592 842
Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-15 hodin.

Pohotovost +420 606 029 983
Brno, Studentská 812/6

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-18 hodin.

Pohotovost +420 602 592 842

Zobrazit na mapě

Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-15 hodin.

Pohotovost +420 606 029 983

Zobrazit na mapě

Splňte si sen o kompletní rodině

Chcete se objednat nebo na něco zeptat? Vyplňte následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

* Povinné položky
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.