„Musím se přiznat, že jsem byla trošku skeptická a už jsem ani nedoufala.“
„Po několika letech snažení, jednom zamlklém potratu na začátku těhotenství, předčasném porodu ve 20. týdnu a předchozích dvou neúspěšných IVF na jiné klinice jsme se rozhodli zkusit to ještě jednou právě v Repromedě.
Musím se přiznat, že jsem byla trošku skeptická a už jsem ani nedoufala (po transferu a oplodnění jsme měli dvě embrya). Byla to ovšem MUDr. Hromadová, která se mnou promluvila a vlila mi do duše optimismus a naději. Začala jsem věřit.
Po Vánocích 2016 se na testu ukázaly dvě krásné čárky. Plakali jsme s manželem štěstím. Nejtěžší cesta nás ovšem teprve čekala. Miminko v pořádku donosit.
Povedlo se, miminko sice na svět vykouklo o pár týdnů dříve, ale bylo v pořádku. A teď jsme již rok a půl pyšní rodiče krásného chlapečka.
Celému týmu Repromedy, především pak lékařům, tímto srdečně děkujeme.“
Jana
Co může bránit správnému uhnízdění embrya?
Situace, kdy se u embrya vyskytuje některý chromozom navíc, nebo naopak některý chromozom chybí, nazýváme aneuploidií. Tyto poruchy chromozomů, vznikající zcela náhodně při zrání vajíček, spermií či v průběhu vývoje embrya, se mohou objevit i u párů bez předchozích genetických komplikací. Tedy v porovnání s preimplantačním genetickým testováním monogenních chorob (PGT-M), které hledá konkrétní dědičné vady, PGT-A (preimplantační genetické testování aneuploidií) odhaluje ty nově vzniklé. Obě tyto metody dokáží výrazně snížit riziko vrozených vývojových vad.